Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 - 01:30:18

A A A
  • ΚΑΛΛΟΝΗ - ΞΑΝΘΗ 2-2

Σπουδαίο παιχνίδι στην Μυτιλήνη. Τα είχε όλα, εκτός από νικητή (2-2). Καλλονή και Skoda Ξάνθη έπαιξαν σπουδαίο ποδόσφαιρο με τα συναισθήματα να εναλλάσσονται. Πρώτα προηγήθηκε η Ξάνθη με τον Σολτάνι στο 32'. Ετσι τελείωσε το α' ημίχρονο, με νικήτρια την ακριτική ομάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε. Ο Χουάνμα πήρε το... όπλο του και με δύο γκολ (68', 72'), έδωσε το προβάδισμα στους νησιώτες. Χαρές και πανηγύρια στην εξέδρα... Ομως οι Θρακιώτες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στη συνέχεια όχι μόνο ισοφάρισαν (76' Λουσέρο) αλλά απείλησαν τους γηπεδούχους και με ήττα, καθώς ο σκόρερ του δεύτερου γκολ είχε και δοκάρι στο 86'΄.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Χογκ, Τσαμπούρης, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Πιπίνης (58' Λεοζίνιο), Μίνγκας (82' Χωριανόπουλος), Μαρσέλο (46' Πετρόπουλος), Κεϊτά, Γιορέντε, Μανούσος, Χουάνμα

SKODA ΞΑΝΘΗ: Κυριακίδης, Μπέρτος, Λισγάρας, Παπάζογλου, Γκομσί, Παπαστεριανός (59' Ομπόντο), Φλίσκας (79' Βάλτερ), Μπέλιτς (63' Καπετάνος), Βασιλακάκης, Λουσέρο, Σολτάνι.